Siirry suoraan sisältöön

Humanitas ry:n yhdistyksen ylimääräinen kokous 23.2. klo 18

Humanitas ry:n yhdistyksen ylimääräinen kokous pidetään keskiviikkona 23.2.2022 klo 18 Turku-salissa, os. Ylioppilastalo A, 2. krs. Rehtorinpellonkatu 4 A, 20500 Turku. Kokoukseen on mahdollisuus osallistua etänä Zoomin kautta.

Yhdistyksen ylimääräisessä kokouksessa on tarkoitus käsitellä sääntöjen pykälää 8 Kannatusjäsen ja kunniajäsen.

Kokouksessa äänioikeutettuja ovat Humanitaan jäsenjärjestöjen yksi (1) valitsema edustaja sekä tarvittaessa hänelle valittu yksi (1) varaedustaja. Yhdistyksen kokouksessa jokaisella äänioikeutetulla ja istuvan Humanitaan hallituksen puheenjohtajalla on yksi (1) ääni.

Jos järjestönne haluaa lähettää äänioikeutetun edustajan kokoukseen, voitte sen tehdä täyttämällä ja lähettämällä liitteenä oleva valtakirja Humanitaan puheenjohtajalle Anton Kultaselle (aekult@utu.fi) ennen kokouksen alkua. Kokous on muuten avoin kaikille humanistisen tiedekunnan opiskelijoille.

Nähdään siis 23.2. klo 18 Turku-salissa, tai Zoomissa!